Koncert koji je Dino Merlin zakazao na stadionu Koševo izazvao je gnjev pojedinih građana, a sada su se oglasili iz Općine Centar.
Načelnik Srđan Mandić tvrdi da će teren biti prikladno zaštićen i da su predviđene kazne u slučaju eventualne štete.

Mandić je naglasio da je organizacija događaja usklađena tako da ne remeti sportske aktivnosti, te da odluke o korištenju stadiona donosi nadležna javna ustanova. Istodobno je otkrio zanimljiv detalj iz razgovora s Merlinom.
–U razgovoru s Merlinom rekao mi je da mu je vlasnik ćevabdžinice Željo, nakon njegovog posljednjeg koncerta na Koševu, poklonio vrijedan poklon jer je tog dana imao izuzetno veliki promet – naveo je Mandić za N1.
S druge strane, iz N/F Saveza BiH dolaze upozorenja da bi situacija mogla imati dugoročne posljedice.

Predsjednik Saveza Vico Zeljković podsjetio je da se radi o skupoj investiciji te da koncerti mogu ugroziti kvalitet terena.
–Na Koševu se sada stvaraju problemi u budućnosti jer je najavljen koncert Dine Merlina. Savez je tu, zajedno sa FK Sarajevo, radio hibridni teren koji je bio milijunska investicija, a to sada znači da će teren biti potpuno uništen i mi na tu temu moramo razgovarati sa ljudima iz FK Sarajevo i iz Općine Centar da vidimo kako su to oni zamislili i kako će se to riješiti nakon tog koncerta – istako je Zeljković.
S.M/N1








