Halid Bešlić preminuo je u 71. godini, a za sobom je ostavio neutješnu udovicu Sejdu i sina Dinu.
Pjevač je do posljednjeg trenutka mislio na svoje unuke, djevojčicu Lamiju i dječaka Belmina Kana.
Pored njih, Halid je u nasljeđe ostavio ploče koje su ostale kao uspomena na jednog od pravih predstavnika sarajevske raje.

Zanimljivo je to da Halid Bešlić u svojoj kući nije imao nijednu svoju ploču.
Naime, jedan korisnik društvenih mreža objavio je snimku na kojoj Halid potpisuje ploče publici u Njemačkoj, a u jednom trenutku priznao je pred kamerama slijedeće:
-Nemam nijednu svoju ploču, imam ustvari, ali ne kod mene kući.
S.M





