Pjevačica Selma Bajrami danas, na Dan Neovisnosti SAD-a, puni 45. godina života. Možda su SAD starije, ali Selma definitivno ima više toga za pokazati.
Selma je rođena u Tuzli, odrasla u Mramoru, porijeklom je sa Kosova, posljednjih desetak godina, živi u svom malom parčetu raja pokraj Beča. Iza sebe ima blizu 30 godina karijere te i dalje izgleda brutalno. To je pokazala u nedavnom postu na Instagramu, pohvalila se treninzima i pozvala sve žene da joj se pridruže.

Instagram joj je pretrpan rođendanskim čestitkama sa svih strana. Prijatelji, poslovni partneri, ali i kolege, poželjeli su joj najljepše želje za 45. okrugli rođendan. Između ostalih i popularna TV voditeljica Tanja S. Đurović.

Inače, Selma Bajrami je započela aktivnosti na pripremi snimanja svog desetog, jubilarnog, albuma.
-Već sam izabrala četiri pjesme. Ovaj put sam se odlučila za saradnju sa nekima od autora sa kojima do sada nisam radila .Ispred mene je toliko dobrih pjesama da sam na pravim mukama za koje da se opredijelim. Album će se na tržištu pojaviti početkom naredne godine, a bit će promoviran na mom velikom solističkom koncertu u Sarajevu kojim ću obilježiti tridesetogodišnjicu svoje estradne karijere. Od prvog albuma “Kad suza ne bude” 1998. godine mnogo toga se lijepog dogodilo u mom životu. Red je da tu sreću i radost podijelim sa sa svojim fanovima, sa svima onima koji su, u vremenu iza, pratili i sada prate moj rad.
S.M