Senad Bašić jedan je od naših najpoznatijih glumaca, a mlađim generacijama prenosio je znanje kao profesor na Akademiji. Iz njegov klase najpoznatiji je glumac Eniš Bešlagić.
Posljednjih godina sve ga manje gledamo na TV-u i u kazalištu, jer glumac se 2019. naglo razbolio. Na lijevoj glasnici otkrivena mu je leukoplakija, takozvana lezija usne šupljine, pa su mu savjetovali da napravi lasersku operaciju. Glasnica mu je triput operirana, posljednji put 2019. godine, a Senad je otkrio i da se zbog gubitka glasa pribojavao da će se morati povući iz glume.
I dok se govori o njegovoj velikoj karijeri i zdravlju, o privatnom životu govori rijetko. Suprugu Jasnu upoznao je dok je bio u srednjoj školi. Zajedno su se vozili tramvajem na putu do škole koju su oboje pohađali, a vjenčali su se u studentskim danima.
-Nama su se sreli pogledi, vjerojatno je supruga mene odmah vidjela, a ja sam morao pogledati vjerojatno još dva puta da bih vidio, da bih utvrdio gradivo. Muškarac je siromašan u svemu tome. Žene uvijek osvajaju muškarce. Tek nakon sedam dana se vidimo. Bila je moderna neka pjesma ‘Sreo sam je u tramvaju u Sarajevu, lijepa, slatka k’o mimoza, voljela je da se voza’. Tako su krenule šale, ona se smijala. Onaj tko ne može nasmijati ženu, mislim da nema šanse kod nje -ispričao je Bašić za magazin Azra.
Ponosan je i na to što je uspio sačuvati obitelj na okupu, unatoč izazovima posla.
-Nije to lako. Ključ je da se ispoštuju razlike, da se odustane od potrebe za dominiranjem u odnosima. Razlike treba prihvatiti i ne treba upinjati da se one mijenjaju. Karakter je nepromjenjiv, kako kažu: vuk dlaku mijenja, ali ćud nikada. Ako ih ne možete zavoljeti, ako vam smetaju, onda ih zaobiđite. Sigurno da i ja s nekim svojim glupostima smetam svojima u obitelji, ali pazimo da to ne izazove bol, ujede koji bi bili do te mjere destruktivni da rasture obitelj – kazao je Senad.
Poznatim i javnim osoba je zbog njihovog posla i izazova koji on nosi jako bitna podrška bliskih osoba. Ti su brakovi uvijek na kušnjama, ali neki, na sreću, ostaju sačuvani desecima godina.
S.M