Princ likuje ne zbog novca koji će da dobije, već zato što želi da opere obraz i svima pokaže da su pogrešili što su vjerovali u laži.Rupert Murdokovi tabloidi u Ujedinjenom Kraljevstvu izvinili su se princu Hariju u sklopu nagodbe u tužbi za narušavanje privatnosti i platiće mu značajnu sumu, saopštio je njegov advokat u srijedu.Advokat princa Harija, Dejvid Šerborn, pročitao je izjavu na sudu, navodeći da “News Group” nudi “puno i nedvosmisleno izvinjenje vojvodi od Saseksa” zbog godina nezakonitog upada u njegovu privatnost.
Ova bombastična najava u Visokom sudu u Londonu usljedila je neposredno prije početka suđenja vojvode od Saseksa protiv izdavača tabloida The Sun i sada ugašenog News of the World, zbog nezakonitog špijuniranja koje je trajalo decenijama.Hari (40), mlađi sin kralja Čarlsa III, i još jedan muškarac bili su jedini preostali tužioci od preko 1.300 drugih koji su već postigli nagodbe s News Group Newspapers zbog tvrdnji da su im telefoni hakovani, a istražitelji nezakonito narušavali njihove živote.

U svim slučajevima protiv izdavača, od kada je široko rasprostranjen skandal s prisluškivanjem telefona natjerao Murdoka da zatvori News of the World 2011. godine, Harijev slučaj stigao je najbliže suđenju.
Murdok je ugasio News of the World nakon što je The Guardian izvestio da su novinari tabloida hakovali telefon trinaestogodišnje djevojčice ubijene 2002. godine, dok je policija tragala za njom.Kako je suđenje trebalo da počne u utorak ujutru, Harijev advokat zatražio je sat vremena pauze, zatim duže odlaganje, a na kraju i cio dan, jer je postalo jasno da se radi na postizanju nagodbe.
Ovaj slučaj je jedan od tri tužbe koje je Hari pokrenuo protiv britanskih tabloida, optužujući ih za kršenje privatnosti prisluškivanjem telefonskih poruka ili korišćenjem privatnih istražitelja za nezakonito pribavljanje informacija.
Njegova prethodna tužba protiv izdavača Daily Mirrora završila se pobjedom, kada je sudija presudio da je hakovanje telefona bilo “rasprostranjeno i uobičajeno” u tom listu i njegovim sestrinskim publikacijama.

News Group je negirao optužbe
NGN je izdao bezrezervno izvinjenje žrtvama prisluškivanja glasovnih poruka od strane News of the World-a i rekao da je riješio preko 1.300 tužbi. The Sun nikada nije priznao odgovornost.

Ishod slučaja protiv News Group-a postavlja pitanja o tome kako će se razvijati Harijeva treća tužba – protiv izdavača Daily Mail-a. Suđenje je zakazano za sljedeću godinu.
(Express/Gloria.rs)