Poslije razočarenja u ljude koji su stajali iza njegovog novog projekta koji je trebao realizirati prošlog ljeta, folk pjevač Mirza Hodža Minno poznat po dva velika hita: „Ne troši suze na mene“ i „Stani, stani zoro“ („Moja sudbina), „složio je kockice“, analizirao ranija iskustva, podvukao bilans… odlučio je krenuti dalje.
A, dalje je mogao nastaviti uz veliku ljubav kakvu ima prema muzici, ali i zbog podrške prijatelja i novog menadžera Halila Dedovića. Otkako je on ušao u njegov poslovni život, Hodžina karijera je, na radost brojne njegove publike, ponovo krenula ka boljem. Najavljujući svoj novi početak, pjevač najavljuje kako je siguran da se na velika vrata vraća na estradnu scenu.
Zajedno sa novim menadžerom započeo je novi projekat i to obrađujući provjerene hitove „Ne troši suze na mene“ (Jasna Katana, autor pjesme) i „Stani, stani zoro“ čiji je Hodža autor. Stare pjesme u novoj verziji, prilagođene vremenu, ponovno osvajaju srca brojne publike. Euforija na svim Minnim nastupima i činjenica da obje pjesme otpjeva po nekoliko puta na insistiranje publike, najbolje govori o njima.
– Kampanja je već od prvog septembra krenula u programu OTV „Valentino“, a uskoro i na drugim TV u našoj zemlji i regionu. Planiram ubrzo ekranizirati obje pjesme. Sretan sam što je Halil uz mene od kojeg imam bezrezervnu podršku. Vjerujem u njega jer zna koliko vrijede moje pjesme, moj rad… Ovo je veliki povratak i nema više zaustavljanja – najavljuje Hodža.
Posljednjih mjeseci ovaj tim: Hodža i njegov menadžer Halil, zajedno sa svojim muzičarima obišli su brojne renomirane objekte gdje su rezultati gostovanja iznad očekivanja. Prava euforija tek slijedi.
Nove obrade dvije navedene pjesme Mirza je snimao kod sanela Džudže, njegovog provjerenog muzičkog producenta s kojim je i ranije uspješno sarađivao.
– Pjesma „Ne troši suze na mene“ snimljena je prije 17 godina. Jako sam sretan kada vidim da tu numeru na mojim nastupima pjeva neka nova generacija, mlađa publika, pa i oni koji se nisu ni rodili te godine kada je ona snimljena. Ta pjesma je definitivno postala evergin i zbog toga sam odlučio baš s njom napraviti svoj povratak na scenu – iskren je Hodža.
Zanimljivo je da tokom cijelog razgovora Mirza potencira da se oslovljava sa Hodža, a ne kao ranije – Minno. Interesiralo nas je zbog čega „promjena identiteta“?!
– Nije to nikakva promjena identiteta, nego sam odlučio da novi početak bude baš novi. Umjetničkog imena Minno se ne odričem, ali kako više vrijednujem nešto što je moje – porijeklo, odlučio sam karijeru nastaviti
Život sa pit bulom bez žena
Hodža danas živi, kako reče, jednu vrstu usamljenog života. Jedini pratilac u svemu je njegov pit pul Kaz kojeg ćemo, najavljuje pjevač, ubrzo imati priliku vidjeti u fenomenalnom spotu za pjesmu „Ćelija“ koji je režirao Goran Šljivić, a snimljen u Beogradu, čije emitiranje će uskoro početi u programima brojnih TV stanica.




