Express
  • Vijesti
  • Rijaliti
  • Skandal
  • Ljepotice
  • Dijaspora
  • Svijet
  • Zanimljivosti
  • Intervju
  • Paparazzo
No Result
View All Result
Express
  • Vijesti
  • Rijaliti
  • Skandal
  • Ljepotice
  • Dijaspora
  • Svijet
  • Zanimljivosti
  • Intervju
  • Paparazzo
No Result
View All Result
Express
No Result
View All Result
  • Vijesti
  • Rijaliti
  • Skandal
  • Ljepotice
  • Dijaspora
  • Svijet
  • Zanimljivosti
  • Intervju
  • Paparazzo
Početna Intervju

JEZIVA SUDBINA PJEVAČA: Kada sam se rodio moj otac je rekao “daj Bože da krepaju oboje”

Pjevač narodne muzike sa dugogodišnjim estradnim stažom Mensur Bajraktarević Dimnjačar ove godine imao je veoma uspješan i zapažen nastup na Bihaćkom festivalu s pjesmom „Jedno dijete bez adrese“. Tu pjesmu pjevao je na večeri sevdaha, a na večeri pjesama narodne muzike predstavio se sa pjesmom „Hej, Meliha najljepša“.

Ono što je posebno interesantno pjesma „Jedno dijete bez adrese“ je na neki način autobiografska pjesma, a Mensur nam je pojasnio o čemu se radi:

-Bilo je to 09.03. 1961. godine kada sam se rodio u bonici u Cazinu. A, sudbina koja me zadesila po mom rođenju danas ne bi nikome poželio. Ruka moga oca nije me nikada zagrlila, nije me pomilovala, a da ne govorim o tome da me nikada nije zaštitila. Majka me vodala sa sobom od nemila do nedraga, nikada me zbog njenog teškog života nije odbacila ili pomišljala na to da me da nekom drugom ili na usvajanje. Kada sam imao nekih pet ili šest godina počeo sam da shvatam svu gorčinu života, bio sam više gladan već sit, bio sam više bos već obučen.

S Dadom Felićem i Alibegovićem
S Dadom Felićem i Alibegovićem

-Nisam imao kome da se potužim, da zamolim za malo hrane. Ali, nisam se predavao, sve što me nije kroz moje mlade godine života ubilo, to me ojačalo. Nadao se da će me taj „moj otac“ barem nekada pozvati, poželjeti da me upozna, a to se desilo samo jednom. Danas gledajući iz ove perspektive, da se bogdo nikada nije desilo. Kada sam se rodio i kada su mu javili da je dobio sina, samo je rekao: „daj Bože da krepaju oboje“. Imao je ženu, koja je meni bila maćeha i koja je bila nešto najstrašnije što sam bilo kada u životu upoznao. Tukla me je bez razloga, zaključavala hranu od mene. Onda sam odlučio da definitivno uzmem sudbinu u svoje ruke i 1977. godine sam sa dva dinara u džepu otišao za Zagreb.

-Zahvaljujući mojoj upornosti, mojoj hrabrosti i nekim dragim ljudima u Zagrebu uspio sam u životu. Danas imam više svega i svačega već što on i njegova porodica zajedno imaju. Jedino još planiram da se konačno odreknem njegovog prezimena, koje mi jako smeta. Eto, tako je nastala pjesma „Jedno dijete bez adrese“. To je pjesma koja mi je na neki način donijela oslobađanje od moje teške dječačke i mladalačke prošlosti. Danas sam sretan čovjek, pjesma je lijek za moju dušu, a ako tom pjesmom još mogu nekog da usrećim onda sam još više sretan zbog toga.

Bato Šišić

Tagovi: Mensur Bajraktarević Dimnjačar
Prethodni članak

NE NASJEDAJTE NA PREVARU: Selma Bajrami najavila tužbu

Sljedeći članak

LEPA BRENA JE U MLADOSTI RADILA KAO DADILJA: Pogledajte koju čuvenu pjevačicu je čuvala

Povezani članci

Nakon nastupa sa Dinom Merlinom na Lovćenu DJ Damjan Eltech stiže na Desant Festival u Jajce

Karleuša osvojila CG, pa poslala brutalnu poruku: Pjevačice je strah da idu na plažu da ih vide na dnevnom svjetlu!

Isplivale šokantne tvrdnje o Aleksandri Prijović: “Za 3 noći uzet će 240.000 eura”

Potvrđeno: Bosna i Hercegovina se ne vraća na Eurosong!

NAJNOVIJE

Darko Lazić i dvoglavi orao: Pjevač na udaru javnosti u Srbiji zbog fotografije…

Prvo oglašavanje Bore Santane nakon što ga je Milica Kemez prijavila: “Već me zvala policija…”

Umrla pjevačica i glumica Olivera Katarina…

Željko Mitrović otkrio kada počinje Elita 10 i najavio najveći spektakl do sada: “Stižu sudionici iz bivše Jugoslavije”

  • Impressum
  • Kontakt
  • Oglašavanje
COPYRIGHT 2025. AVAZ ROTO PRESS D.O.O. Sva prava pridržana.

Magazin "Express" je upisan u evidenciju javnih glasila u Uredu za informiranje Vlade FBiH br. 04-40-91/01 pod brojem 1017. od 19. 06. 2001. godine.

No Result
View All Result
  • Najnovije
  • Vijesti
  • Rijaliti
  • Skandal
  • Ljepotice
  • Dijaspora
  • Svijet
  • Zanimljivosti
  • Intervju
  • Paparazzo