Snežana Đurišić podnijela je krivičnu tužbu zbog uvrede protiv Dušana Vukadinovića, kandidata kojem je ona bila mentor u “Zvezdama Granda”, i njegove majke Nate Vukadinović jer su je optužili da ima je tražila mito da bi ga pustila u naredni krug takmičenja.
Pjevačica je preko svog advokata u tužbi navela da su Dušan i Nata putem sredstava javnog informisanja, to jest medija, nanijeli štetu njenom ugledu jer su iznosili neistinu o njoj. U odštetnom zahtjevu je, navodno, navela da traži da joj njih dvoje isplate ukupno milion i sto hiljada dinara, što je približno oko 9.500 eura.
-Zakonom o krivičnom postupku predviđena kazna za uvredu je od 40.000 do 100.000, ali ako je djelo izvršeno putem medija, onda je kazna od 150.000 do 450.000 dinara. S obzirom na to da je u ovom slučaju tako bilo, Snežanin advokat je u tužbi zatražio da Dušan i njegova majka Nata Đurišićki plate po 450.000 dinara, kao i naknadu štetu od 200.000. U pitanju su maksimalne kazne koje zakon predviđa. Sud može da usvoji ovaj predlog u cjelosti ili djelimično, nakon što se sagledaju sve okolnosti i kada svi budu dali izjave – naveo je izvor.

Ona je više puta izjavljivala da će se afera “mito” okončati na sudu i da će pred nadležnim institucijama dokazati da je nevina i da su je Vukadinovići lažno optužili.
-Nije tražila direktno, nego indirektno. Govorila mu je da ona ne radi za džabe. Nije htjela da mi pruži ruku u sobi za podršku. Kulirala me je. Upitala sam je da li je moj sin nešto pogriješio i da li joj je nešto loše rekao. Tada mi je saopštila da Dušan neće proći dalje, da je za njega takmičenje završeno. Unijela mi se u lice i rekla da ona ne radi za džabe i da treba da joj platim. Ostala sam zatečena, skamenila sam se. Nisam joj dala novac i moj sin nije prošao dalje. Poslije je rekla Dušanu da bježi i ja nisam znala šta se događa. Nisam joj dala pare i normalno da on nije prošao. Rekla je da je moj sin nije slušao – navela je svojevremeno majka Dušana Vukadinovića.
(Express/Kurir)