Express
  • Vijesti
  • Rijaliti
  • Skandal
  • Ljepotice
  • Dijaspora
  • Svijet
  • Zanimljivosti
  • Intervju
  • Paparazzo
No Result
View All Result
Express
  • Vijesti
  • Rijaliti
  • Skandal
  • Ljepotice
  • Dijaspora
  • Svijet
  • Zanimljivosti
  • Intervju
  • Paparazzo
No Result
View All Result
Express
No Result
View All Result
  • Vijesti
  • Rijaliti
  • Skandal
  • Ljepotice
  • Dijaspora
  • Svijet
  • Zanimljivosti
  • Intervju
  • Paparazzo
Početna Vijesti

NEDA UKRADEN: Teško mi je što me majka ne prepoznaje

Pjevačica Neda Ukraden posljednjih osam godina veoma pati zbog bolesti svoje majke Anđelije koja je, nažalost, zbog Alchajmerove bolesti rijetko kad prepoznaje, piše glossy​​​​​​​.

Jedan od radosnijih zajedničkih trenutaka podijelile su u krugu najuže rodbine protekle nedjelje kada je pjevačicina mama napunila 93 godine.
 
Nažalost, okupljanje se ovim povodom već četiri godine održava u Gerontološkom centru, jer Anđelija tamo živi.

Svake godine sakupi se porodica i odemo da je obiđemo u domu za stara lica. Donesemo tortu, posluženje i družimo se sa mamom cijeli dan. Iako pati od Alchajmera, ponekad me i prepozna. Posljednji put prepoznala je moju kćerku Jelenu. Sestra iz doma joj je rekla: "Došla vam je unuka", a ona je odgovorila: "Znam ko je ona, šta me učiš?" To me je obradovalo – počinje razgovor Neda i otkriva da je za Anđeliju najbolji lijek pjesma.

– Voli muziku, pa joj zato uvijek otpjevam moju numeru "Srećan ti rođendan, mama". Posvetila sam joj i pjesmu "Majko, majko, tješi svoju kćer jedinicu". Nekada ne zna moje ime, ne zna ništa, ali zna da pjeva. To su moji svijetli trenuci, momenti kada zaplačem. Interesantno je da i kada pop dođe na slavu, ona zna svaku molitvu i pjeva s njim. U početku smo bili u čudu, ali shvatili smo da se mama sjeća stvari iz djetinjstva. Pošto joj je u školi omiljeni predmet bila vjeronauka, lakše joj je da prizove sjećanja. Nevjerovatna žena – kaže pjevačica.
 
Bolest Nedine majke počela je da se manifestuje prije osam godina, a intenzivirala se tokom posljednjih šest. Pjevačici je to jako teško palo, naročito kada je morala da smjesti mamu u Gerontološki centar.

Kada smo Jelena i ja krenule da je vodimo u dom, jedva sam ušla u automobil. Nekoliko puta smo zaustavljale kola na auto-putu i vraćale se nazad. Danima sam neprestano plakala i krivila sebe, a onda sam shvatila da je tamo ipak najbolje za nju i da ja nisam stručna da se staram o tako teškom bolesniku. Veoma mi je teško, jer koliko god da imate godina, majka je u srcu i boli me što me ne prepoznaje – dodaje Neda očiju punih suza i kaže da ja tješi to što Anđelija može bar da se kreće.

– Ona je pokretna, šeta, može sama da ustane, gura nekako… Trudim se da je obilazim koliko god mi vrijeme to dozvoljava, da je vidim, zagrlim. Često joj donosim garderobu, sređujem je, češljam, volim da ima lijepu frizuru, da je dotjerana. Jelena i ja baš brinemo o njoj – ističe pjevačica.
Iako je bolest uzela maha, Neda kaže da je uvjerena kako njena mama zna ko je ona.
 
 

Prethodni članak

PSIHOTERAPEUT O KIJI: Evo koji su razlozi njenog ulaska u Zadrugu!

Sljedeći članak

MARADONA ZARATIO SA KĆERKAMA:Optužio ih za krađu novca i traži zatvorsku kaznu!

Povezani članci

Donna Ares i kao tinejdžerica pokazivala karakter: “Na maturskoj je bilo užasno…” (VIDEO)

Knez se rastao nakon 17 godina braka jer mu je žena bila “lijena” pa priznao: Novu upoznao dok je još bio u braku!

Rialdu Karahasanović razmazio 11 godina stariji biznismen: Na Mikonosu uživaju za sve pare!

Ana Bekuta ostala bez svega: Jedna žena je cijelo vrijeme čekala u sjeni da se sve završi!

NAJNOVIJE

Saša Kapor i Nikolina Kovač slave 11 godina braka: “Kroz oluje i vjetrove…”

Hrvatski nogometni as obožava pjevača Osmana Hadžića: Na svakom veselju mikrofon je njegov!

Fatalna jugoslavenska diva Marija Baksa: Bila je nadmena i teškog karaktera, a muškarci su pred njom padali na koljena!

Donna Ares i kao tinejdžerica pokazivala karakter: “Na maturskoj je bilo užasno…” (VIDEO)

  • Impressum
  • Kontakt
  • Oglašavanje
COPYRIGHT 2025. AVAZ ROTO PRESS D.O.O. Sva prava pridržana.

Magazin "Express" je upisan u evidenciju javnih glasila u Uredu za informiranje Vlade FBiH br. 04-40-91/01 pod brojem 1017. od 19. 06. 2001. godine.

No Result
View All Result
  • Najnovije
  • Vijesti
  • Rijaliti
  • Skandal
  • Ljepotice
  • Dijaspora
  • Svijet
  • Zanimljivosti
  • Intervju
  • Paparazzo