Ferid Avdić osjeća se i više nego dobro nakon što se izborio s opakom bolešću. Nikada više nije radio, a kako pozivi stižu sa svih strana, gotovo ni jedan poziv nije odbio. Kroz smijeh nam reče da je ubacio u „petu brzinu“. Vrijeme je s obzirom na to da naša scena naprosto vapi za takvim izvođačima koji su zbog navale novih pjesama ostali po strani.
![]()
Nedavno je, po ko zna koji put, oduševio sve ljubitelje sevdalinke. Pjevao je u jednoj emisiji uživo uz harmoniku stare izvorne pjesme, sevdisao na autentičan način kako samo rijetki interpretatori umiju. A on je jedan od tih, od onih s ukusom, mjerom i dušom. I tako i donosi taj muzički žanr.
Ferid je pokazao, bili su neki od komentara, kao se pjeva sevdalinka, a Ferid drugačije i ne umije nego onako kako nalažu pravila.
– Dosta je više te agresije na uši – složili su se svi.
A nedavno je, reče nam, bio na fantastičnom koncertu u Tešnju pod nazivom „Amanet Ferhad bega“. Uz veliki narodni orkestar pod vodstvom Damira Galijaševića, podršku velikog hora, Ferid je zajedno s kolegama oduševio prepunu dvoranu.
– Bio je to koncert poput onih koji su se održavali prije rata. Uistinu sam uživao i jedva čekam da se odazovem na još jedan takav – iskreno će Ferid.
![]()





