Jedan od najpoznatijih sevdalija u Americi crnogorskog porijekla svakako je Nedžad Maršić. Kažemo sevdalija, jer uprkos njegovom velikom broju snimljenih komponovanih numera, on je neko ko beskrajno voli bh. izvorni melos. I sjajno ga interpretira.
Naravno da je za svoj arhiv snimio veliki broj numera tog tipa. Od '75. godine Nedžad snima pjesme sa raznim autorima. U posljednje vrijeme posebno mjesto je zauzela pjesma Ljube Kešelja „Tjeraj vjetre“, potom „Bosanka Belma“ Dilvada Felića pa „Zazvonite zvona medicinske škole“, „Tiha patnja“…
Nedavno nam se pohvalio da je realizirao novu pjesmu „Sve mi noći na nju mirišu“ ispod koje se potpisuju njegova kolegica Slavica Momaković, dok je aranžman radio Zoran Vlajić.
![]()
-Slavica je moja draga kolegica koju mnogo uvažavam i kao interpretatora i kao dobrog autora. Sa njom se družim i nastupam još od predratnog doba. Uz sve ona je divan čovjek i eto došli smo na ideju da mi ona napiše jednu pjesmu. Predivna je, no u detalje ne bih zalazio jer će se pjesma prvi put čuti na ovogodišnjem „Lira festivalu“ u Beogradu koji će se održati 26. oktobra. Naravno da očekujem dobar plasman, ali ono što me najviše zanima i želim a vezano je za pjesmu je dobar odjek kod publike. To je ono zbog čega mi radimo ovaj posao. Publika je ta koja me održava sve ove godine na estradi i davala mi podstrek da idem dalje – kazao je Nedžad koji je zajedno sa Slavicom pjesmu realizirao u Čikagu.



