Pjevačicu Indiru Radić često imamo priliku da vidimo nasmijanu, a pozitivan duh ju je vodio kroz život čak i u najtežim životnim momentima.
Kako je rekla nikada neće zaboraviti dane kada je odlučila da se razvede od bivšeg supruga i sa sinom Severinom krene dalje sama.
– Imala sam mnogo teških momenata u životu. Ali definitivno je najteži kada sam se razvela. I dan-danas su to mnogo bolni momenti. Razvod je nešto mnogo teško, a posebno kada imete djecu. Tu djeca najviše ispaštaju. To je period mog života koji je ostavio veliki trag na mojoj duši – iskrena je ona.
Radićeva, koja ranije nije pričala o razvodu, a u javnosti nije poznato ni ko je bio njen suprug.
– Plakala sam danima i to je normalno. No obrišeš suze i kreneš dalje. Tada sam rekla sebi: „Ne smiješ da plačeš.” Čovjek mora da se nauči da ne može samo da plače. To nije rješenje. Moraš da se naučiš da uzmeš sve svoje terete i boli da ih spakuješ u vreću i zatvoriš duboko u sebi i živiš sa tim – smatra Radićeva.
Nikada neće zaboraviti momenat kada je spakovala kofer i napustila tadašnjeg supruga.
– Teško je bilo izgurati, posebno kada imate malo dijete kao što je Severin tada bio. Danas je moj sin veliki čovjek, ima 25 godina, oženio se.
Ja sam sada kompletna žena. Imam veliku porodicu i to je lijepo – ponosna je Indira.
– Moj život je bio pun trnja, izazova, iskušenja, suza, tuge, bola. Išla sam i borila se kao moreplovac. Moj bivši je sam uzeo dijete, tad sam htjela da umrem. Kada je završeno suđenje i u Bosni i u Srbiji, sin je pripao meni.
Njen sin se oženio Jermenkom i žive u Rusiji, a Inidra koristi svaki trenutak da bude sa njima.
– Snajka mi je kao kćerka. Imam sada veliku familiju. Snajka ima svoju porodicu, pa kada se svi skupimo, bude to jedna velika familija. To je za mene najveće bogatstvo. Zbog toga treba živjeti. To je nešto što vrijedi i treba je njegovati i držati čvrsto – kaže ponosno Indira.
Pjevačicu u posljednje vrijeme, kako kaže, pogađa i to što vidi da su ljudi postali otuđeni. Za to krivi tehnologiju.
– Od kada su zavladale društvene mreže i došlo do zasićenja kod ljudi, vidim da se polako svi otuđuju. Žao mi je što više nema prisnog kontakta, ljubavi, druženja, upućivanja lijepih reči – kaže Inidra, čija se pjesma „Zmaj” i dan-danas sluša.
– To je pjesma koja je jača od života. Prosto i te reči: „Budi lep, budi jak, za sve druge mrak, nemoj da me brukaš, i da umrem ti, ja ni to nije znak da treba da kukaš. Samo napravi krug, za minut si tu, do našeg starog kraja, tu te čekaju još dve karte za nas do izgubljenog raja”, to je priča djevojke čiji je dečko poginuo – otkriva ona.




