Jovana Tipšin istakla je da smatra da je sada daleko drugačija i zrelija žena nego što je bila. Ona tvrdi da čovjek uvijek treba da ide samo naprijed, šta god da je u pitanju, a otkako je naučila dobro da balansira – sebi je mnoge želje uspjela da ispuni.
-Uvijek možemo bolje. Naravno, težim ka boljem. Mi smo sad drugačiji, ja sam druga Jovana. Nisam više ona od prije 25 godina, kao klinka. Sad sam nekako odrasla osoba, koja zna šta hoće, šta neće u životu i, s kim treba i kako treba i šta treba. Tako da… rad na sebi. Važno mi je da imam svoj put u životu. Zrela drugačija, surovi profesionalac. Umijem da balansiram, da razumijem i pozitivnu i negativnu situaciju. Nekako… bavim se sobom. Ja svima želim sreću, ako mogu ja ću da pomognem, ako ne mogu – ništa neću da odmažem, zaista, nikad i nikome. Imam svoj cilj- kaže Jovana. Loša iskustva uvijek su joj bila vijetar u leđa.
-Život se sastoji i od lijepih i od ružnih stvari, a te ružne stvari me guraju naprijed.Šta god da je, padneš pa ustaneš. Treba čovjek da ide dalje,m šta god da je, zdravlje, posao, ljubav, treba sa optimizmom da gledamo budućnost i živimo uvijek u sadašnjem trenutku. Mi smo kreatori našeg života! Ja sam u posljednje vrijeme baš dobar kreator. Sve što sam poželjela, pomislila, ostvarilo mi se– rekla je Jovana. Na estradi, smatra, da kao i svuda nema pravih prijateljskih odnosa.
–Pa, nema nigdje, tako i na estradi. Zavisi od osobe do osobe. Privatno, ja se družim sa drugim profilom ljudi. Nisu sa estrade. Sa kolegama se poštujem, izljubimo se, zajedno radimo, putujemo… A privatno, totalno drugi posao-zaključila je Jovana.