Banjalučanka Vanja Mišić široj javnosti postala je poznata po učešću u jednom od najgledanijih muzičkih takmičenja, “X Faktor Adria”.
Za vrlo kratko vrijeme stekla je brojne simpatije publike širom regiona, a muzički znalci su joj predvidjeli blistavu karijeru.
Iako je na regionalnom takmičenju nastupala kao članica grupe “4U”, u koji su mnogi tokom takmičenja polagali nadu da će biti jedna od najuspješnijih u regionu, ipak na veliku žalost sastav se raspao, jer kako nam je Vanja kazala interesovanja za istu nakon šoua nije bilo.
– Kolegice iz grupe 4U i ja nažalost nismo ostvarile muzičku saradnju zbog manjka interesovanja za istu a i nije postojao ni neko ko bi nas okupio – kazala je Vanja i dodala da je s kolegicama ostala u kontaktu.
Odlučila je da se posveti solo karijeri, pa će uskoro svim svojim fanovima predstaviti novi singl, “Prstima”.
– Trenutno radim sa bendom „Moondance“, oni su moj prateći bend i sjajno nam ide. Uskoro nas očekuje i svirka u Sarajevu u okviru koje ću promovirati svoj novi singl pod nazivom "Prstima". To je moja prva autorska pjesma za koju sam radila muziku i tekst. Za produkciju je zadužen Zvjezdan Marjanović, čovjek koji je oformio „Big Bend Požega“ i s kojim sam našla zajednički jezik kada je u pitanju zvuk same pjesme – ponosno će Vanja.