Pjevačica Bojana Stamenov već tri mjeseca nalazi se na imanju u Lisovićima gdje joj je, prema rječima nutricionista, ugroženo zdravlje.
– Ona ima ozbiljnu dijagnozu. Sada je možda dobro, ali je pitanje dana kada će tijelo da je izda – ocjenjuje nutricionista.
Pjevačica na imanju često priča da njena gojaznost nije prouzrokovala zdravstvene probleme sa kojima se bori, ali je u jednom trenutku priznala da je čak tri puta teža od prosječne žene.
– Tek kad bi bila u mojoj situaciji mogla bi da kažeš da si debela. Ja imam 160 kilograma. Volim da jedem i sretna sam žena kada spremam hranu. Nisam bolesna zbog debljine – rekla je Bojana.
Nutricionista Milka Raičević ističe da djevojka sa 160 kilograma neminovno ima dijagnozu koja sa sobom nosi opasne zdravstvene probleme.
– Ona jedino može da bude zdrava prema laboratorijskim nalazima, mada je pitanja dana kad će joj se drastično uvećati holesterol i trigliceridi. Svaka ženska osoba sa obimom struka većim od 80 cm ima dijagnozu sa šifrom “e66”, kako se vodi gojaznost. Debljina, pogotovo u toj mjeri, neminovno proizvodi nevolje sa muskulaturom. Takva osoba nema kondicije ni snage i vremenom puca po svim šavovima – objasnila je doktorica Raičević.
Bojanina sestra Tijana staje u odbranu svoje sestre i kaže da bi Bojana oboljela i da nije debela.
– Astmu imam i ja, to nam je genetski. A šećer dobijaju i mršavi ljudi. Iako je prva aluzija na debljinu, dobija se na nervnoj bazi. Bojanino stanje, emotivnost i sam boravak na imanju dodatno pogoršavaju sve. Nadam se njenom skorom povratku kako bi se vratila režimskoj ishrani – rekla je Tijana.
Bojanina sestra kaže da je Bojana iskrena kad prizanje da voli da jede, za razliku od mnogih buca, kao i da godinama kuburi s kilažom nad kojom je izgubila kontrolu.