Zbog njegovog skromnog ponašanja pobjednika šoua ?Zvijezda možeš biti Ti?, Adisa Škalju zasimpatisali su mnogi. Harizma, slavujski glas i najveće ocjene tokom ovog bh. takmičenja , vinule su ga u sami vrh estradnog neba, a kako kažu muzički znalci koji su pratili ovo takmičenje ovog mladog pjevača očekuje blistava karijera, a mnogobrojni fanovi jedva čekaju njegove pjesme, ali i album za čiju realizaciju su pripreme uveliko počele.
Duplo slavlje
Nedavno je krunisao svoju petogodišnju ljubav sa svojom izabranicom Amrom, a feštalo se dva puta. Pošto su ?golupčići? željeli ostvariti svoju bajku i vjenčati se na otoku Santorini u Grčkoj, morali su organizirati i veselje za porodicu i prijatelje u Sarajevu, s obzirom na to, da zbog posla i brojnih obaveza mnogi nisu mogli uživati u njihovoj ?bajci u Grčkoj?, pa se prije njihovog samog odlaska feštalo u poznatom sarajevskom restoranu.
Bilo je i kolega sa šoua ZMBT koji su mu zamjerili, što se nisu našli na listi gostiju, a kako ističe sad već bračni par Škaljo, sarajevsko veselje je bilo samo za najbliže.
– Niko nije imao razlog od kolega zamjeriti mi. Bilo je to malo intimno vjenčanje za kumove i roditelje koji ne mogu ostaviti poslove da bi pratili naše vjenčanje koje je planirano i obavljeno 28. 09. na predivnom otoku Santorini u Grčkoj, te su pravi prijatelji i kolege znali za naše planove i namjere već odavno i naravno podržali nas u tome! Oni koji se ljute i zamjeraju nam vjerovatno nisu dovoljno bliski i zainteresirani, pa ni upućeni. Za prave prijatelje i kolege vrata našeg doma su otvorena ? kazao nam je Adis.
Svaki početak je ?sladak?, naravno, potrebno je neko vrijeme i za adaptaciju, pa smo pitali Adisa je li se navikao na život u braku…
– Pa da Vam budem iskren nismo mi imali taj period navikavanja i adaptacije. Amra i ja smo i prije samog čina vjenčanja živjeli zajedno i ?bili u braku?, barem smo se tako ponašali i osjećali.
Činjenica jeste da se sada osjećam nekako ljepše i potpunije, a moram Vam reći i da jako volim nositi burmu. Eto na nju sam se lahko navikao. Ma, na lijepe stvari se čovjek lahko navikne- ponosno će Škaljo.
Poklona je bilo sa svih strana, no onaj zbog kojeh su prasnuli u smijeh je od našeg najpoznatijeg slikara, Meme.
– Bilo je poklona i još uvijek pristižu zajedno sa čestitkama. Svi su dragi, jer predstavljaju znak pažnje prema nama, ali ako moram odabrati neki kojeg prati i jedna smiješna situacija bila bi to umjetnička slika od meni jako dragog čovjeka koju je naslikao naš Memo. Ono što je bilo jako smiješno jeste transport i preuzimanje te slike, moram Vam priznati da smo u tom trenutku obojica ismijali ko nikad u životu – kroz smijeh se prisjeća Adis.
Ispunjenje snova
Mnogi su se zapitali otkud baš da odaberu Grčku, za krunisanje svoje ljubavi
– Kada pored sebe imaš osobu koju voliš, ne dozvoliš da rutina, obaveze i svakodnevnica upravlja Vama. Kada svoje godine ispunite životom onda jednostavno imate elana razmišljati o stvarima koje će Vas usrećiti i koje ćete činiti isključivo jer ih Vi želite, a ne jer to neko očekuje od Vas, ovakve ideje su normalne. Amra i ja smo imali samo jednu želju, a to je da dan koji je posvećen samo nama to i bude. Željeli smo da daleko od očiju svih slavimo svoju ljubav i da se jednog dana zajedno sa svojom dječicom sjećamo se toga kao nečega što smo učinili za sebe, a da je drugačije od svega što većina radi, jer smo i sami takvi, jednostavni, pristupačni, a drugačiji – otkrio nam je Adis.
Po povratku iz Grčke Adis je nastavio sa svirkama po klubovima i svadbama, ali je zasukao rukave i u studiju svakodnevno radi na finaliziranju pjesme, koja svjetlo dana samo što nije ugledala. Uskoro će sve svoje fanove počastiti i albumom.
– Evo ekskluzivno za Vas ću otkriti i potvrditi da moja prva pjesma izlazi za nekoliko dana. Bit će to veliko iznenađenje, najavljujem stvarno odličnu pjesmu. Nakon toga definitivno slijede projekti koji će biti od velikog značaja ne samo za mene i Hayat produkciju nego i divnu nam BiH -završava Škaljo.
Skrasili se u Sarajevu
Amra i ja definitivno imamo sarajvsku adresu i želimo svoj život nastaviti tu. Ptice na grani već znaju da sam ja patriota i mislim da je BiH divna zemlja! Samo da se još neki malo trznu i umjesto želje i ambicije da pobjegnu iz nje, ujutro ustaju sa željom da učine nešto za sebe i svoju zemlju. Često na društvenim mrežama čitam statuse kako treba bježati iz zemlje koja nam ništa nije dala, kako nam je premala ali nikako da shvatim šta su ti ljudi dali ili uradili za sebe, pa da onda i za ovu zemlju, da bi im bila premala. Osim želje za bijegom, vjerujte mi ništa.







