Sve je više onih koji žele postati poznati po bilo koju cijenu, pa i „gazeći preko mrtvih“. Takve ljude očito ne zanima kako sve to izgleda sa strane. Ne brinu se da to što su sociolozi i psiholozi za njihove postupke kazali da su prešli sve granice dobrog ukusa. No, stručnjaci su složni u jednom da je takvim osobama prijeko potrebna pomoć.
U našem društvu mnogo je takvih, koji su opsjednuti svojom ličnošću. Narcisoidni su toliko da su prevazišli i zasigurno zaboravili granicu lijepog.
„Mali od skandala“, kako je sam sebe nazvao Sarajlija Amar Aki Halimić prije nekoliko brojeva odlučio je ispričati „potresnu priču“ za naš magazin.
Podsjećanja radi, Aki je za čitatelje našeg magazina pričao o teškom djetinjstvu, porocima, bivšoj djevojci, ali i majci koja ga je izvukla iz pakla droge.
– Mnogi su si dali za pravo kometirati mene i moj život iako me ne poznaju. No ja svima uzvratim i ne dam na sebe. Nažalost prije nekoliko godina sam konzumirao drogu. Jako teška sudbina me zadesila. Od malena sam se stalno selio, a moji roditelji su se razveli, sve mi je to teško palo, pa sam zapao u loše društvo. Konzumirao sam narkotike, ali hvala Bogu danas je to sve iza mene, i na svu sreću moja majka me izvukla iz pakla droge – svojevremeno je je za naš magazin izjavio Halimić.
No, kako se priča po kuloarima cijela ta priča je „prenapuhana“, a sve s jednim ciljem kako bi izvjesni Halimić došao u centar medijske pažnje.
No, tu nije kraj! Nakon što je snimao klipove u kojim prijeti kako ih on naziva hejterima, uskoro je počeo da objavljuje fotografije u kojima je polunag, a da stvar bude gora, nedavno je našem magazinu poslao fotografiju gdje je u potpunosti nag, moleći nas da tu fotografiju objavimo u našem magazinu.
Fotografiju je okačio i na društvene mreže, no izbrisana je od strane administratora, a „napali“ su ga brojni poštovaoci društvenih mreža, govoreći da su ogorčeni, te da ne mogu vjerovati da jedan mladi tinejdžer na takav način želi dospjeti u žižu interesovanja javnosti.
No, Aki je opravdanje za takvu fotografiju pronašao u Rokvićevim stihovima „Oprosti mojoj mladosti“.
Kontaktirali smo i stručnu osobu, koja bi nam mogla pojasniti ovaj fenomene, „postati poznat po svaku cijenu“. Pozvali smo a koga drugog, nego najpoznatiju psihologinju u gradu Almu Mahmutović.
– S obzirom na to da svaka osoba, ličnost teži ka ispoljavanju svojih želja, zahtjeva pokušava da nađe pogodnu situaciju, ispolji svoje JA, najviše se u današnje vrijeme taj put može pronaći putem društvenih mreža. Vrlo lako je doći do željene populacije.
Ne želim nikoga imenovati, no svjedoci smo da danas ne biraju ni put ni sredstvo, da bi se bilo u fokusu javnosti. Ukoliko okačite na društvene mreže fotografiju bez odjeće, sutra to može Vaše dijete gledati i biti ponukano tim primjerom i krenuti tim putem. Mislim da je faza traženja identiteta proces karakterističan za tinejdžersku zrelost, te da u tom dobu tražimo način kako doći do socijalne zrelosti, a ako se nismo formirali do 25 kao ličnost i otkrili ko smo i šta smo, zasigurno da ćemo hodati u krug sa zbunjenosti u organizmu, te ići linijom manjeg otpora. Bitno je da čovjek nema kompleksa, potrebno je „zaviriti“ duboko u sebe i u ukoliko imate problem savjet je posjetiti stručno lice, psihijatra – kazala je Alma.
Kako bi bio zanimljiviji sedmoj sili, odlučio je i eksponirati „vezu“ sa starletom Tinom Kunić, s kojom je trebao ući i u rijaliti „Veliki Brat“, ali izgleda da su svi ti planovi „pali u vodu“.
– Tina i ja smo već neko vrijeme u vezi bez obaveze, ali tek smo sada odlučili i zasigurno mogu kazati skupili hrabrost priznati sve to, isključivo zbog razlike u godinama. Tina ima 30, dok ja tek 18. Smatram da je razlika u godinam nebitna, kada se dvoje ljudi slažu i imaju puno planova za budućnost. Tina živi na relaciji Minhen-Sarajevo-Beograd zbog poslovnih obaveze, zbog čega sam pomalo ljubomoran. Oboje volimo da se slikamo goli, to nam je fetiš. Ne mogu da ne pomenem i našeg psa Lenu, koja je naše dijete. Tina joj oblači suknjice i farba je u roze, pa je tako i naša Lena uvijek u centru pažnje gdje god da se pojavi – otkriva Halimić.
Pitali smo i psihologinju za njeno mišljenje o rijaliti šouovima.
– Mišljenja sam da se rijaliti programi trebaju izbaciti, te da treba biti što više emisija edukativnog sadržaja. Treba izbaciti kič i šund. No, činjenica je da mnogi ljudi to gledaju i uživaju u tome, što nikako nije dobro. Žele „ući u tuđi“ život, smijati se na tuđi račun. Da bi zaboravili na svoje strahove, nesigurnosti, bježimo gledajući takve emisije – istakla je Mahmutović.







