Turneja Zekije Husetović i Šekija Bihorca u Americi krenula je više nego uspješno. Već na prvom velikom nastupu u Pxoenix Dallasu bilo je itekako nafakali.
Dolari su letjeli sa svih strana… Izuzetno raspoloženi gosti sa svih strana su bacali zelembaće po Zekiji i Šekiju. Ujednom trenutku bilo je toliko novca da se patos nije vidio od njih… Hodali su po njima, pjevali, a raspoložena publika ni dalje nije štedjela novac već ga je stalno bacala po njima.
Kada su na pauzi između dva dijela nastupa počeli brojati novac, i Zekija i Šeki su odustali „na pola puta” jer su ih, kako nam pričaju u telefonskom razgovoru, ruke zaboljele od brojanja i slaganja. Posao su povjerili svom muzičaru, a ka kraju rezimirali da su pored dobrog honorara nagrađeni i nikad boljim bakšišom.
Ovaj dvojac se ne zaustavlja jer nastavlja „harati” Amerikom. Posebno ističu kako im je bio najbolji doček organizatora odnosno Miralema Mike Koljenovića i porodice Mujanović. Ispred njih su brojni dogovoreni nastupi pa ih tako očekuju koncerti. Pjevat će u Lousville, Bowlingren, St. Luisu, Floridi, Jackson Vili, Stoetersburg, Utica, Hatwhordl, New Yorku, Chikagu…
– Zaista sam oduševljana organizatorima koji su sve dobro organizirali i zaista nam posvećuju puno vremena. Imamo dovoljno vremena između nastupa da se družimo sa našim prijateljima koji žive širom Amerike i drago mi je kada vidim kako nas svi dočekaju što dovoljno govori o tome koliko smo im dragi, koliko vole naše pjesme, ono što radimo… – priča zadovoljna Zekija.







