Haris Berković je treći u nizu pjevač iz Bosne i Herecegovine koji je pobjedio u takmičenju „Zvezde Granda”. Utisci su se slegli, a njegove komšije u beogradskom stanu će biti Amar Gile Jašarspahić i Mirza Selimović. Dok čeka veliki koncert u rodnom Gradačcu, pjevač nam kaže da je imao veliku tremu pred nastup, otkriva još ko su mu uzori i sa kime bi želio snimiti duet, ali i da li je pristalica seksa za jednu noć.
Jesi li očekivao trijumf?
– Mislim da je svako od finalista to očekivao. Ako ste već prešli toliki put, onda, sasvim je normalno da očekujete i da pobjedite. Spremao sam se za takmičenje, ali nisam imao neka velika očekivanja. Izašao sam na scenu i rekao sebi neka bude šta bude!
Finale je održano u Makedoniji, a pobijedio je pjevač iz BiH. Kako to komentarišeš?
– To je dobra stvar, jer znači da je publika dobro slušala. Nije mi to predstavljalo nikakav problem. Makedonija je ove godine imala odlične pjevače, tako da smo Filip Božinovski i ja na kraju ostali do samog kraja. Vidjelo se da oni imaju podršku navijača, ali, eto tako je na kraju glasala publika. Sud publike mi je bitan jer smo mi svi tu zbog njih.
Kazao si da si imao tremu?
– Jesam i to veliku! Nekako sam učinio sve da se to ne vidi, međutim, to je bilo malo čudno. Vidio sam svoje navijače i sve je prošlo čim sam izašao na scenu. Znao sam da je to sasvim normalno, da se morala pojaviti doza treme pred samo finale. Tako se svi osjećaju. Ostali su mi se žalili da nisu mogli spavati od nervoze.
Od koga si imao najveći strah u žiriju?
– Imao sam strah od Saše Popovića i Lepe Brene, a ne od žirija. Njih jako poštujem i nastojao sam da svaki pametan savjet prihvatim. Od žirija nisam imao strah.
Jesu li ti smetale neke kritike nekoga od članova žirija?
– Ne, svaki savjet sam prihvatao. Znam da su to ljudi koji imaju odlične karijere, da su tu danima da pomognu, tako da sam ih sve podjednako cijenio. Nisam imao problema da prihvatim kritiku, sugestiju, neki savjet ili ako nisam bio na nivou zadatka da mi to kažu slabijim ocjenama. Bosanac, Zorica, Šaban, Keba, Aca Lukas, Ana, Snežana imali su puno pravo da nam ukažu na greške jer smo mi tek počeli, tako da tu nije bilo razloga za ljutnju ili da im bilo šta zamjeram.
Da li je bilo ljubavi i simpatija među vama takmičarima?
– Jeste, naravno, ali ne smijem da pričam o tome!
Zbog čega?
– Neka oni to pričaju. Ja mogu da kažem da nisam našao djevojku među takmičarkama i to je dovoljno.
Jesi li spreman da se zaljubiš?
– Za sada mi ne treba djevojka. Ono što mi je preokupacija u ovom momentu je karijera i posvetiću se tome. Biće vremena za djevojke! Slobodan sam i nemam namjeru još uvijek da se vezujem, tako da ću se posvetiti pjesmi.
Jesi li pristalica seksa za jednu noć?
– Jesam, i avanturica koje kratko traju, tako da tu ne vidim nikakav problem.
Već si stekao veliki broj obožavateljki. Kako se snalaziš?
– Ne branim se od njih. Neka slobodno priđu i upoznaju se. Na nastupe dolaze uglavnom djevojke, a ja se ovim poslom profesionalno bavim neke dvije godine, tako da sam raspoložen za druženje!
Čime djevojka može da te osvoji?
– Prije svega, dobrotom i pozitivnim stavovima. Mislim da je to važno za početaka, a onda naravno podrška meni i poslu kojim se bavim.
Ko su ti uzori?
– Haris Džinović, Saša Matić i Šaban Šaulić su ljudi koje jako cijenim. Odlični pjevači i ljudi koji imaju jako dobre pjesme.
Šta misliš o nekom duetu sa bilo kojim od njih?
– To bi bilo odlično. Možda se neko i sjeti da mi napiše neku dobru pjesmu i da me spoji sa nekim od mojih uzora. To bi bilo savršeno!
Jesi li pristalica skandala?
– Nisam, mislim da to mi koji tek dolazimo na estradu ne treba da radimo, jer to traje kratko. Jedan si dan na naslovnicama, a onda te svi zaborave. Ono što meni sada treba je dobar album i da opravdam očekivanja publike i “Granda”. Mislim da se nove pjesme rade, tako da ću za nekoliko mjeseci obradovati publiku i prvim albumom.







