Hari Varešanović je već dugi niz godina na sceni, iza sebe ima dugogodišnju karijeru koja je ostala bez mrlja i skandala. Član je žirija „Pinkovih zvezdica” i uspješno sarađuje sa kolegama iz žirija. O tome da li bi pustio unuka Ishaka na ovakvo takmičenje, kako izgleda njegov dan, čime se opušta i kako funkcioniše njegov brak… govori samo za naš magazin.
Publika dugo čeka novi album. Kada možemo da ga očekujemo?
– To me stalno svi pitaju! Svakodnevno slušam to pitanje, a mislim da će se sve složiti do kraja septembra. Puno radim, stalno nastupam, onda dođem i posvetim se pjesmama. Sve je to jako dugotrajan proces, ide nekako sporo, i da budem iskren, nemam pojma šta će da se dogodi. Čujem neku pjesmu, a onda opet stalno nešto mjenjam. Sve bude savršeno, ali nađem nešto da mi nedostaje, pa sve ponovo!
Snimili ste novi spot „Stara ljubavi”. Hoće li to biti novi zvuk?
– Da, otprilike je to ono što naša publika voli. Imam sreću da me već ljudi poznaju po senzibilitetu, tako da je bolje pjevati stare i dobre pjesme, nego nove da ne valjaju. Držim se tog pravila kroz karijeru i nastojim da ga ispoštujem.
Turneja „Trilogija” je počela. Gdje će završiti?
– Bio je Beograd i Zagreb, a nadam se da će završiti u Sarajevu. To su jako dobro osmišljeni koncerti, gdje pjevam one pjesme koje sam volio, uz koje sam stasavao kao pjevač, onda idu sevdalinke i pjesme grupe „Hari Mata Hari” koje su obilježile moju karijeru. Dakle, to je nešto gdje publika može da me čuje u raznim varijantama. Kažu da pjevam bolje nego ikada, i zaista sam se potrudio da to bude na jednom vrhunskom nivou.
Također u intervjuu možete pročitati da li će se i kada povući sa estrade, boji li se starosti, o krizama u braku, rivalstvu sa Dinom Merlinom kao i mnogo toga…
S toga na trafike i uživajte u Harijevom intervjuu…







