Snimanje filma “Na mliječnom putu” režisera Emira Kusturice nastavljeno je na Morinama kod Nevesinja gdje se okupila glumačka ekipa predvođena italijanskom glumicom Monikom Beluči.
Filmsku divu i slavnog režisera na “hercegovačkom Tibetu” dočekao je načelnik opštine Nevesinje Momčilo Šiljegović i, uz prigodne poklone, upriličio im dobrodošlicu po srpskim običajima uz pogaču i so iz ruku djevojaka u narodnim nošnjama.
Kusta se zahvalio na dočeku naglasivši da su Morine pravi raj za oko i dušu:
– Ovakve predjele sa inspirativnom prirodom teško je naći i sa velikim zadovoljstvom u film uvrštavamo i kadrove sa ove visoravni.



