Više od 40 godina je u poslu i misli da je vreme da se sada povuče. Sve što radim u emisijama je spontano, tvrdi Saša. Kada je svojevremeno onako sitan podigao Lepu Brenu na ramena, svima je bilo jasno da Saša Popović može sve.
I dalje veoma aktivan, ne staje ni tren, pa niko ne bi rekao da prvi čovjek srbijanske estrade već gazi sedmu deceniju. Dok vodi neku od svojih mnogobrojnih emisija, Saša diriguje i gostima i publikom, nosi rekvizite po sceni, skače, igra…
Ipak, poslije 40 i više godina pod lupom javnosti, Saša se sprema za zasluženu penziju.
– Radim godinama, decenijama… Ta ogromna energija koju ja imam prosto mora da vam bude urođena da biste se uopšte bavili uspješno ovim poslom. To što vidite na snimanjima, to iz mene izlazi spontano, ne moram da se tjeram na to. Jednostavno sam navikao da tako mnogo radim. To je ono što ja zovem profesionalizam i dok radim taj posao, takav ću biti – kaže Popović i zaključuje:
– Pa, imam već 61 godinu, a 42 godine sam u ovom poslu i mislim da je dovoljno. Još nekoliko godina i gotovo!







