Na jednom TV nastupu vođa grupe “Luna” Čeda Čvorak se pojavio na sceni sa samo jednom pjevačicom, Ivanom!? Bez druge članice, Lidije!
Da li je u vrijeme recesice Čeda Čvorak nastojao da bude u trendu, kada se sve smanjuje, pa je odlučio da i on „skrati” grupu na jednu pjevačicu.
– Ne skraćujem grupu, Lidija i dalje ostaje dio „Lune”. Ali, odlučio sam da za svaku pjevačicu komponujem pjesmu sa kojom će se predstaviti u solo izdanju. Na koncertima obično one zajedno nastupaju, pa ponekad postane monotono da su obije na sceni. Zato sam odlučio da za svaku komponujem po nekoliko pjesama kako bi se publici predstavile u solo izdanju. Vjerujem da svaka od njih ima svoje fanove, pa zato odlučih i njih da zadovoljim. Možda u buduće svaka od njih izrazi želju da nastavi solo karijeru, bez grupe. I na to treba biti spreman. A ja sam zato tu da ih podržim. Ništa nije u životu vječito, pa ni Ivani i Lidija ne moraju čitavu karijeru provesti u „Luni”.
Kako na to gledaju djevojke pošto si za svaku pjevačicu komponovao po jednu pjesmu?
– Oduševljene su jer sada može svaka posebno da pokaže svoje kvalitete.
Kako je publika prihvatila ovu novinu?
– Vidim na nastupima i publici se dopada. Svaka od njih dvije ima svoj fah, sada im je prilika da se pokažu u najboljem svjetlu.
Znači, nisi smanjio grupu?
– Ma, ne grupa i dalje ostaje ista. Ivana i Lidija su pjevačice, samo sam im sada dao priliku da sa istaknu u solo nastupima.
Dakle, priče da se grupa raspada nisu tačne?
– Ne, grupa se ne raspada! Godinama pričaju zlobnici da je „Luna” pukla. Samo poslije ovog poteza, gde sam ukazao priliku da se svaka od njih pokaže i u indivdualnim nastupima, grupa je postala još popularnije i više se traži.







